Największa na południu Polski amatorska liga koszykówki!

Tako rzecze Stachu vol. 4, czyli podsumowanie ligowej rzeczywistości!

Osiem ekip niepokonanych w całej lidze!

W ostatni weekend przed Świętami Wielkanocnymi została rozegrana już piąta kolejka spotkań we wszystkich ligach. Na placu boju pozostało osiem niepokonanych ekip.

W I lidze jedyną niepokonaną drużyną są Łowcy. W piątej serii pokonali Haldent 80:75 (23 punkty Daniela Słowika, double-double Przemysława Ostrowskiego), a pierwszej porażki doznali zawodnicy GG Media. W ciekawie zapowiadającym się starciu przegrali ze Snajperami 65:81. Kluczowa dla losów tego pojedynku była czwarta kwarta wygrana 28:15 przez Patryka Zabawskiego (16 "oczek, 7zbiórek) i spółkę. 26 punktów dla wicemistrzów KNBA rzucił Tomek Gębarowski, a double-double dodali Jakub Markowski i Mariusz Flaga. Do gry o medale wraca Miasteczko pokonując Hurricane 72:57. O triple-double w tym spotkaniu otarł się Michał Szewczyk, autor 24 "oczek", 9 asyst i tylu samo zbiórek. W meczu ekip z bilansem 1-3 Złe Towarzystwo wygrało z Dzięki, Cześć 69:62.

W II lidze w grupie A zadziwiają nadal gracze C&C (5-0, którzy po serii ławiejszych spotkań tym razem ograli spadkowicza z I ligi Agiehamy 71:56. Jak ja lubię takie historie w naszej ukochanej lidze. Otmane-Raji-Senhaji niedługo Cię sprawdzę, bo teraz widziałem tylko sześć minut tego starcia. Za nimi w tabeli trio Dobczyce (87:53 z Hussars, duże wzmocnienie po przyjściu pana Fryderyka lubiącego nie tylko Fryderyka ale i pana Tadeusza), PK Chaos (60:58 ze Skawiną) i Shootout z bilansem 4-1. Ci ostatni w ciekawym meczu pokonali Angry Balls 67:58. 10 graczy w zespole biało-pomarańczowych nie widziałem nigdy. Brawo Panowie.

W grupie B Ranplast ogrywa Liszki zgodnie z planem i pewnie zmierza do powrotu do elity (double-double zaliczają Hubert Krupa i Mateusz Piech). Za nimi znajdują się Space Invaders, którzy wygrali 80:67 z beniaminkiem Tarinwest. Po dwóch porażkach na właściwą ściężkę wróciły Bulldogi ogrywając Sharksów 70:55. Jest Daniel Kubala, jest zwycięstwo.

W III lidze w grupia A znajdują się dwie niepokonane ekipy (jedyna taka sytuacja w lidze): Newleśniqi (tym razem gromią Radwan Sport Family 96:56) i GL Team. Ci drudzy zwyciężyli w starciu ze spadowiczem z II ligi z CBPS 77:69. Liderami w ekipie Bartka Usydusa byli Jacek Szoblik (20 puktów, 17zbiórek, eval 30) i Jakub Jakubowicz, autor 25 "oczek".

W grupie B Basket Kłaj śmiało zmierza ponownie do II ligi gromiąc outsidera Biało-Czarnych (0-5) aż 90:41. Niespodziewanej porażki (ale czy na pewno?) doznała ekipa z Miechowa, która po serii 4-0 przegrała z Kraków Globalls 68:82. Wśród zwycięzców prym wiedli Jakubowie: Turek (21 punktów, 11 zbiórek) i Brej (11 "oczek", 11 asyst). Chcecie ciekawostkę? Jest w tej grupie ekipa, która ma w swoim szeregu gracza, że jeśli on jest to wygrywają a jak go nie ma to wiadomo w plecy. Odpowiedzi przesyłajcie w komentarzach.

W "okręgówce" zaczyna się komplikować sytuacja NWCSD. Oni mieli rządzić i dzielić a przegrali już drugi mecz. Tym razem okazali się gorsi od We Got Game (4 Polaków, 6 obcokrajowców) aż 61:81. Tu już nie było przypadku czy pecha, poprostu byli słabsi. Natomiast standardowo zagrały Jelenie w Terenie wygrywając swój pojedynek (choć po pierwszej kwarcie było aż -9, a do przerwy -1), a Maciek Koński znów zalicza triple-double. Teraz już poważnie. Pan Michał Figlarz robi sobie figle zapisując na swoim koncie aż 45 zbiórek! No bądź tu mądry i go pobij. Brakuje mi epitetów, żeby to opisać. Dziękuje, pozdrawiam.

W grupie B od razu rekord ten starał się poprawić Dawid Kunc (12 punktów, 14 asyst, 20 zbiórek, eval 45), który dawał te swoje touch pasy przypominając o kreseczkach. Mała rzecz, a cieszy starego człowieka. Remates tutaj dzierżą miano najlepszych i niepokonanych. Po emocjonującej końcówce wygrali z Albertusem 2000 80:78. Na 51 sekund było 78:73, a na 9 sekund do końca tablica pokazywała remis 78:78. Resztę mieliści zobaczyć na wideo, które komentowałem na żywo. Jednak wideo zaginęło.

Na koniec standardowo już podsyłam kilka pomocnych Wam linków.