Krakowski Nurt Basketu Amatorskiego

Trzy medale dla Krakowa na Mistrzostwach Polski Old Bojów 2021!

Tylko Kraków zdobył trzy medale w 2021 roku na Mistrzostwach Polski Old Boys  w trzech kategoriach wiekowych: 45+ , 50+ i  55+. Wielu reprezentantów grodu Kraka to byli gracze KNBA, a kilku z powodzeniem do dziś rywalizuje z młodszymi w naszej lidze. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartował oczywiście prezes KNBA – Witold Mateuszuk.

MP45+ odbyły się w lipcu w Działdowie i tam Kraków wywalczył wicemistrzostwo przegrywając w finale z Poznaniem, trzecie miejsce zajęła drużyna Działdowa.

Skład srebrnej drużyny 45+ : Tomasz Bżykot, Wojciech Majchrzak, Rafał Nowak, Andrzej Ledochowski, Grzegorz Woltyński, Dariusz Czarek, Janusz Janczura, Adam Sycz, Witold Mateuszuk, Tomasz Trojan, Maciej Roszkowski. Wyróżnieni  indywidualnymi nagrodami zostali Tomasz Bżykot i Wojtek Majchrzak, trener Marek Żochowski.

MP 50+ rozgrywane były w Polanicy Zdroju we wrześniu . Uczestniczyło w tym turnieju 9 drużyn z Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Zielonej Góry, Łodzi, Polanicy, Rudy Śląskiej, Torunia i Krakowa. Kraków zdobył brązowy medal, wygrywając w małym finale z Rzeszowem tylko jednym punktem. Złoto zgarnęła Łódź a srebro Poznań.

Skład brązowej drużyny 50+: Remigiusz Wolański, Janusz Janczura, Adam Sycz, Witold Mateuszuk, Tomasz Trojan, Maciej Roszkowski, Maciej Jaskulski, Bogusław Zając, Marek Dudziak, Piotr Ćwięk, trener Marek Żochowski i
Leszek Janczura.

MVP całego turnieju został Janusz Janczura ze starej nowohuckiej drużyny Hutnika Kraków.

MP55+w listopadzie powróciły do Działdowa i tam przyjechali panowie z najstarszej grupy weteranów, którzy urodzili się nie później niż w 1966 roku. Zwyciężyła Warszawa, pokonując w finale Kraków. Trzecie miejsce zajął Gdańsk.

Skład srebrnej drużyny 55+ : Janusz Janczura, Adam Sycz, Witold Mateuszuk, Maciej Roszkowski, Maciej Jaskulski, Bogusław Zając, Piotr Ćwięk, trenerem był Leszek Janczura. Do grona najlepszych zawodników turnieju wybrani zostali Adam Sycz i Janusz Janczura.